Zwiedzanie

Szeptem o Niej i Wyjątkowych Arystokratkach

10 marca 2024

W niedzielę 10 marca 2024 r. o godz. 15:30 odbyło się wyjątkowe oprowadzanie po malowniczym pałacu w Nakle Śląskim, które wprowadziło uczestników w świat niezwykłych arystokratek Śląska. Podczas spaceru, uczestnicy mieli okazję odkryć fascynujące biografie kilku wyjątkowych postaci, które stanowiły kontrast wobec obrazów współczesnych kobiet.

Podczas tego spotkania, goście mieli okazję zgłębić historie, wyjątkowe cechy i wpływ, jaki arystokratki miały na swoje czasy. Wędrowaliśmy ścieżkami ich życia, zanurzając się w różnorodne doświadczenia i osiągnięcia tych niezwykłych kobiet.

Nie zabrakło również wizyty na ekscytującej wystawie fotograficznej aktu zatytułowanej „Szeptem o Niej…” autorstwa Ewy Ożdżyńskiej. Tutaj, warte podkreślenia jest połączenie z portretem współczesnej kobiety, co dodatkowo uwydatniło kontrast między dwoma światami i epokami.

W tę wyjątkową niedzielę, w dniu dedykowanym kobietom, uczestnicy mieli okazję celebrować niezwykłość i siłę kobiecego ducha. Organizatorzy pragnęli podkreślić niezliczone role, jakie kobiety odgrywały i nadal odgrywają w historii i kulturze. Zaproszenie do wspólnego odkrywania tajemniczych historii i inspirujących postaci było wyrazem uznania i szacunku dla wkładu kobiet w różnych dziedzinach życia.

Oprowadzała i opowiadała o wystawach Pani Anna Kempa-Gąsior.