Aktualności

Szlachetna paczka

24 listopada 2016

Pracownicy Centrum Kultury Śląskiej zapraszają do udziału w programie SZLACHETNA PACZKA, który ma na celu wsparcie rzeczowe rodziny pani Renaty – jej dzieci oraz wnuczki.

47-letnia pani samotnie wychowuje trójkę dzieci: Wiktorię (12 lat), Wiktora (9 lat) oraz Krzysztofa (4 lata). Mały Krzyś urodził się, niestety, niepełnosprawny – z tego powodu rodzinę opuścił jego ojciec – i wymaga rehabilitacji oraz całodobowej opieki. Pani Renata dzielnie stawia czoła wyzwaniom samotnego rodzicielstwa. Codziennie wykonuje ćwiczenia z niepełnosprawnym synkiem, zajmuje się także pozostałymi dziećmi, do których dołączyła wnuczka Nadia, gdyż jej matka trafiła do szpitala. Utrzymanie tak dużej rodziny oraz zapewnienie jej najbardziej podstawowych potrzeb (350 zł miesięcznie na każdego członka, wliczając w to środki, które otrzymuje Nadia) przekracza możliwości finansowe pani Renaty. Dlatego też apelujemy o przyłączenie się do nas i wsparcie tej rodziny darami rzeczowymi.

Projekt koordynuje Robert Piontek (tel. 515 582 555).

Żywność oraz środki czystości można składać w pałacu. Osoby, które chciałyby przekazać odzież oraz obuwie proszone są o kontaktowanie się bezpośrednio z Robertem Piontkiem.

I Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Inne: mleko UHT 2%, soczki dziecięce, obiadki z Gerbera.

II Środki czystości i artykuły higieniczne
proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, artykuły dziecięce: pieluszki 25 kg, ręczniki

III Obuwie:
1.Wiktoria (12 lat) zimowe rozmiar 34
2. Nadia (6 lat) zimowe rozmiar 28
3. Krzysztof (4 lata) zimowe rozmiar 27

IV Odzież:
1. Wiktoria (12 lat) zimowa kurtka – rozmiar 134 szczupła
2. Wiktor (9 lat) zimowa kurtka – rozmiar 140 szczupła
3. Nadia (6 lat) zimowa kurtka – rozmiar 122
4. Krzysztof (4 lata) zimowy kombinezon – rozmiar 122

Ponadto będzie możliwość przekazania datku pieniężnego na zakup powyższych artykułów w czasie najbliższych imprez:

  • 28 listopada od godz. 18.00 – przy okazji koncertu Hanny Balcerzak i Jarosława Kitali
  • 9 grudnia od godz. 17.00 – przy okazji promocji kalendarza „Twórcy Kultury Śląskiej”

Akcja potrwa do 9 grudnia 2016 r.