Finisaż

Tadeusz Rus „Obrazy mitologizujące” – finisaż

22 stycznia 2017

13 października 2017 r. o godz. 19.00 odbędzie się – w ramach finisażu wystawy „Obrazy mitologizujące” – spotkanie z prof. Tadeuszem Rusem. Wystawa jest prezentowana w Centrum od 11 sierpnia.S zersza informacja na temat wystawy oraz jej Autora znajduje się w zakładce „Wystawy”.

Muzycznie finisaż ubarwi występ zespołu Ronald Tuczykont Trio (jazz) w składzie: Ronald Tuczykont, Michał Dziewiński oraz Adam Snopek. M
uzycy zaprezentują w większości własne kompozycje oraz jazzowe transkrypcje utworów pop!
Wstęp wolny.

Informacja o wykonawcach

RONALD TUCZYKONT – kontrabasista,muzyk jazzowy, kompozytor. Studiował na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Katowickiej Akademii Muzycznej, brał udział w licznych festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą (Silesian Jazz Meeting, Praha Jazz Festival, Petrovac Jazz Festival i wiele innych). Pracował z wieloma muzykami jazzowymi światowej sławy m.in. z Tomem Pereirą, Twerrence’em Ngassa oraz Carmelem Iorio.

ADAM SNOPEK – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Ukończył z wyróżnieniem warsztaty jazzowe w Danii. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Pianista, a także aranżer Teatru Śląskiego w Katowicach. Współpracuje również z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, Teatrem „Korez” w Katowicach. Jako muzyk sesyjny pracował m.in. z Ewą Urygą i Ireneuszem Dudkiem.

MICHAŁ DZIEWIŃSKI – Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Realizuje swoje pomysły kompozytorskie. Jeden z najzdolniejszych perkusistów młodego pokolenia. Łatwiej i szybciej byłoby wymienić z kim nie grał niż grał 🙂