Wernisaż

Trzecie oko – wernisaż

14 stycznia 2019

11 stycznia 2019 r. odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Trzecie oko”, prezentującej prace dziewięciu uczennic III klasy fotograficznej Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. Swoje prace, wykonane pod kierunkiem prof. Aleksandry Kamińskiej, zaprezentowały: Aleksandra Brol, Karolina Gondek, Julia Kurek, Julia Laskowska, Magda Skitek, Natalia Psiuk, Magda Sitek, Matylda Szwajnoch i Oliwia Zakrzewska. W wernisażu uczestniczyło bardzo liczne grono przedstawicieli rodzin autorek prac, których wielu pozowało do zdjęć.

To już szósty Cekusiowy wernisaż uczniów LP, zawsze niezwykle starannie przygotowany, co – jak podkreślił dyrektor Stanisław Zając – wymaga dużo trudu i wysiłku. Dyrektor pogratulował za to autorkom oraz gronu pedagogicznemu Liceum, w tym obecnym na otwarciu wystawy profesorkom Aleksandrze Kamińskiej oraz wychowawczyni, Izabeli Grund-Markusik. Obecny był także Michał Kampa ze Starostwa Powiatowego, który wspomógł młode artystki w przygotowaniu imprezy. Warto podkreślić, że i tym razem oczy cieszyły nie tylko fotografie, ale i pięknie udekorowany przez dziewczęta stół z kolorowym poczęstunkiem.

Ten wernisaż był wyjątkowy, ponieważ jego uczestnicy mogli oddać głos na najbardziej podobającą się pracę. Zachęcały do tego specjalne pudełka. Wygrała Magda Sitek. Ogłoszenie wyników nastąpiło w sali kolumnowej na parterze, gdzie – to także stanowiło dużą niespodziankę – odbył się pokaz tańców w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu.

Fot. Renata Głuszek