Aktualności

Twórcy Kultury Śląskiej – sesje rozpoczęte!

16 marca 2015

16 marca 2015 r. rozpoczęły się sesje fotograficzne do 3 edycji Twórców Kultury Śląskiej – spust migawki naciskał dziś Marek Wesołowski. Właściwie pierwsza osoba została sportretowana już jesienią, ale dopiero teraz, z wiosną, robota ruszy pełną parą. Kto stanął przed obiektywami aparatów fotograficznych Krzysztofa Millera i Marka Wesołowskiego okaże się dopiero jesienią (to tajemnica), ale można zdradzić, że na liście marzeń znalazły się bardzo znane nazwiska.

Formuła trzeciej edycji różni się od poprzednich. Tym razem Miller i Wesołowski będą robić zdjęcia osobno, każdy z panów swojej grupie twórców. Same fotografie – pozostając czarno-białymi – utrzymane będą w innym klimacie i stylu, nabiorą też pewnej dynamiki. Eleganckie, subtelne tło reprezentacyjnych wnętrz ustąpi w niektórych przypadkach miejsca surowości pomieszczeń piwnicznych lub strychu, fotograficy planują także wyjść na zewnątrz. Cały czas jednak pałac odgrywa kluczową rolę, zgodnie z założeniami projektu.

Również sama wystawa zostanie pokazana w nowej formule, która zakłada m.in. prezentację fotogramów w przestrzennych instalacjach.

Rok 2015 jest także rokiem wydania pierwszego albumu zawierającego zdjęcia z wszystkich trzech edycji wraz z biogramami twórców (Centrum Kultury Śląskiej z radością powita najdrobniejsze nawet wsparcie finansowe).

Na prezentowanych zdjęciach można zobaczyć Marka Wesołowskiego fotografującego pewną damę na strychu pałacu.