Aktualności

„Twórcy kultury śląskiej” zagościli w Sosnowcu

27 stycznia 2014

Kto nie zobaczył wystawy „Twórcy kultury śląskiej” w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, może to uczynić w Foto Studio i Galerii Marii i Jerzego Łakomskich w Sosnowcu, tam bowiem zagościły na chwilę w swojej podróży po Polsce wspaniałe fotogramy Krzysztofa Millera i Marka Wesołowskiego.
Wernisaż wystawy odbył się w piątek 24 stycznia 2014 r. z udziałem jej twórców oraz reprezentującej Centrum Kultury Śląskiej Renaty Głuszek. Na tę niezwykle miłą uroczystość przybył naczelnik Wydziału Kultury UM w Sosnowcu Paweł Dusza, a wśród licznie zebranych gości można było zobaczyć prof. Ewę Zawadzką z ASP w Katowicach, dr. hab. Jakuba Byrczka z Uniwersytetu Śląskiego, panią Małgorzatę Malinowską-Klimek z Sosnowieckiego Centrum Sztuki Zamek Sielecki, przedstawicieli Stowarzyszenia Miłośników Fotografii, grupy 4photo, Izby Lekarskiej, przyjechali nawet fotografowie z Żor. Pojawił się również Bogdan Mizerski, jeden z bohaterów kalendarza.
Jeżeli do zadań sztuki poza dostarczaniem wrażeń estetycznych i refleksji nad światem należy łączenie ludzi, to w galerii państwa Łakomskich cel ten został osiągnięty z naddatkiem. Wielka życzliwość i gościnność gospodarzy sprawiła, że współpraca między Centrum Kultury Śląskiej i ich galerią będzie kontynuowana i kolejna edycja „Twórców…” znowu powędruje do Sosnowca. A samo spotkanie zakończyło się… śpiewająco, gdyż okazało się, że fotografowie umieją nie tylko robić zdjęcia, ale i grać na gitarze i śpiewać!
Fot. Marzena Wesołowska.