Centrum Kultury Śląskiej pożegnało już wielką wystawę malarstwa prof. Wernera Lubosa, którą w najbliższym czasie zastąpią aż trzy nowe i jedna “stara”. W hallu pałacu i sali “balowej” już zawisły prace artystów uczestniczących w Międzynarodowym Plenerze Artystycznym “Powiat Tarnogórski 2014” (organizatorem tej wystawy jest Powiat Tarnogórski), ale uroczyste otwarcie nastąpi dopiero 19 sierpnia o godz. 18.00.
W poniedziałek 18 sierpnia w miejscu “byków” Jacquesa Rouquette’a została zainstalowana wystawa “jazz&…” ze zdjęciami Janusza Różańskiego i Anety Zalejskiej (wernisaż w środę 20 sierpnia).
Do nowości należeć będzie także duża ekspozycja malarska “Derby Artystyczne”, łącząca praktycznie dwie wystawy artystów ze Śląska i Małopolski: “Kobieta w malarstwie” oraz “Moje miejsce, mój region”. Czas jej trwania wyniesie jednak tylko trzy dni: 22-24 sierpnia (w tym czasie zdjęte będą obrazy poplenerowe).
Na salony powróciły natomiast “Rezydencje szlachty śląskiej” – akwarele Mirosława Ogińskiego, które są prezentowane tym razem w salce po “Frani”.
Osoby zwiedzające pałac w Nakle Śląskim 21 sierpnia (czwartek) muszą się liczyć z pracami instalacyjnymi w dużych salach na parterze.