Spotkania

Udane Forum

21 września 2013

W sobotę 21 września 2013 r. Pałac w Nakle Śląskim udzielił gościny 31 organizacjom pozarządowym, które spotkały się w siedzibie Centrum Kultury Śląskiej w ramach I Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych. Impreza odbyła się z inicjatywy Powiatu Tarnogórskiego, a prowadził ją wicestarosta Andrzej Elwart. Obecni byli wicewojewoda Andrzej Pilot oraz starosta Lucyna Ekkert.
W samo południe sale wystawowe na parterze wypełniły się stolikami, przy których zasiedli przedstawiciele różnych organizacji i stowarzyszeń o bardzo różnorodnym profilu (m.in. fundacje, organizacje społeczne i charytatywne, sportowe, firmy medyczne, PUP, strażacy z Nakła Śląskiego, harcerze, Bractwo Kurkowe, artyści), prezentujący swoją ofertę i swój dorobek. Na I piętrze, w sali „koncertowej”, odbywały się prelekcje i pokazy, których wiodącą tematyką było szeroko rozumiane zdrowie. Mowa była m.in. o zagrożeniach XXI wieku, znaczeniu interwencji kryzysowej jako szansie dla regionu, najnowszych trendach w ratownictwie i gaśnictwie, fizyce w medycynie XXI wieku, a niewidoma Barbara Brzęczek opowiedziała o współpracy z psem-przewodnikiem. Teorii towarzyszyła praktyka – kto chciał, mógł sprawdzić stan cukru we krwi, ciśnienie oraz zmierzyć ilość tkanki tłuszczowej. Jednym z atrakcyjniejszych punktów programu był pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników z OSP w Nakle Śląskim.
Przybywających gości witał muzycznie Big Band z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Tarnowskich Górach, czekały także kawa, sok i ciasteczka.
Impreza udowodniła po raz kolejny dużą funkcjonalność pałacu w Nakle Śląskim, który w szybki i sprawny sposób może zostać dostosowany do charakteru danego przedsięwzięcia. A przy okazji pozwala zapoznać się jego uczestnikom z ofertą kulturalną CKŚ, o której wspomniał, witając zebranych, dyrektor Stanisław Zając.