Wernisaż

W drodze – wernisaż

26 września 2014

W piątkowe popołudnie 26 września 2014 r. w Centrum Kultury Śląskiej zrobiło się bardzo elegancko i bardzo młodzieżowo, a to za sprawą wernisażu wystawy fotograficznej „W drodze”, będącej dziełem uczniów I i II klasy Liceum Plastycznego ZSA-P w Tarnowskich Górach. Przygotowywali się do niej – pod kierunkiem prof. Aleksandry Kamińskiej – długo, wkładając nie tylko sporo serca, ale także i pieniędzy. W wernisażowi towarzyszyło wydanie specjalnie przygotowanej broszury-katalogu.
W sali koncertowej i północnej na I piętrze zawisło kilkadziesiąt dużych zdjęć o bardzo różnorodnej tematyce. Na gości dodatkowo czekały także wyłożone na stole fotografie formatu pocztówkowego, które nie tylko wzbudziły duże zainteresowanie, ale i szybko poznikały. W osobnej sali na parterze umieszczono fotograficzne portrety i biogramy autorów.
Nadzieję na kontynuację tych wystaw w pałacu w Nakle Śląskim wyrazili w czasie oficjalnego otwarcia dyrektor Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych pani Jolanta Plotecka oraz dyrektor CKŚ Stanisław Zając. Oboje zostali wywołani do przecięcia… negatywu, co okazało się wcale nie łatwe!
Licznie przybyli, elegancko ubrani goście – koledzy i rodziny młodych fotografów – z dużym zainteresowaniem oglądali wystawione dzieła, a przy okazji zwiedzali pałac i jego wystawy. Na uwagę zasługiwał także bogato zastawiony, pomysłowo i ładnie zaaranżowany stół. To było prawdziwe święto młodych fotografów!