Aktualności

W przeddzień Dnia Otwartego

8 maja 2015

Trwają przygotowania do jutrzejszego Dnia Otwartego w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich (9 maja). Montowana jest duża scena, na której występować będą zespoły Silesian Brass Quartet, 4Ys, Teatr Tańca ATRUM z Zabrza oraz na Wielki Finał – Mirosław Muzykant, który zagra solo na perkusji. Wcześnie będzie akompaniować na żywo zespołowi ATRUM, który zatańczy dwa spektakle do jego muzyki oraz do choreografii Wioletty Muzykant. Jeden z tych spektakli to „Diamentowe skrzypienia” – połączenie klasyki z breakdance.
To po południu, natomiast od godz. 11.00 pałac będzie można zwiedzać bezpłatnie. Kto chciałby wysłuchać gawędy historyka, dra Arkadiusza Kuzio-Podruckiego, o przeszłości pałacu i dziejach rodziny Henckel von Donnersmarck, powinien przyjść na godzinę 12.00, 14.00 lub 16.00, gdyż o tych godzinach goście zostaną oprowadzeni.
Kolejną atrakcją tego dnia będzie wystawa „Strzał w dziesiątkę”, pokazująca drogę Polski do Unii Europejskiej z perspektywy dekady. Uczestnicy będą dostawać także upominki.
Uczestnicy Dnia Otwartego będą mogli posiedzieć i odpocząć przy kiełbasce i napojach przygotowanych przez Rogate Ranczo.
Patronat Honorowy nad imprezą sprawuje poseł Tomasz Głogowski.