Aktualności

„Warstwy mroku” – przygotowania (odc. 2)

21 października 2016

Przygotowania do wystawy „Warstwy mroku”, której wernisaż odbędzie się w niedzielę 23 X 2016 r. o godz. 17.00, są już bardzo zaawansowane. Od środy pieczę nad realizacją sprawuje osobiście prof. Leszek Mądzik, który wprost z drogi trafił przed kamery TVP Katowice – zapowiedź wystawy ukazała się 20 X w programie red. Anety Chwalby „Uwaga weekend”. Można go zobaczyć na stronie TVP Katowice www.katowice.tvp.pl/17670540/uwaga-weekend (informacja rozpoczyna się od ok. 38 minuty).

Na ścianach zawisły już fotografie i plakaty, na środku hallu pojawiła się instalacja, a na I piętrze dobiega końca etap prac związany z konstruowaniem osobnego, zaciemnionego pomieszczenia, w którym znajdą się fragmenty scenografii kilku przedstawień. Tym samym triada: „scenografia – plakat – fotografia” znalazła wewnątrz pałacu odpowiednie miejsce. Do zrobienia czeka jeszcze plenerowa część ekspozycji. Tak więc osoby odwiedzające Centrum Kultury Śląskiej i oglądające tę wystawę będą mogły zapoznać się z wszystkimi aspektami twórczości Leszka Mądzika.

Uczestnicy wernisażu zobaczą dodatkowo etiudę teatralną „Maski” w reżyserii Leszka Mądzika, w wykonaniu członków Młodzieżowego Teatru Tańca KLU z Tarnogórskiego Centrum Kultury, kierowanego przez panią Marzenę Kobryń. Spektakl odbędzie się na tyłach pałacu. Zapraszamy!

na tyłach pałacu. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej imprezie.