Warsztaty

Warsztaty z portretu subiektywnego

27 października 2015

W sobotę 24 października w Centrum odbyły się „Warsztaty z portretu subiektywnego”, którego głównym organizatorem był sklep „Fotozakupy.pl”, a wykładowcami Krzysztof Miller i Marek Wesołowski. Uczestniczyły w nim 44 osoby, które miały do swej dyspozycji grupę modeli.
Termin został wybrany nieprzypadkowo tuż po wernisażu „Twórców Kultury Śląskiej”, ponieważ zrobienie dobrego portretu wymaga nie tylko opanowania warsztatu technicznego (ustawienie modela, dobranie oświetlenia), ale także umiejętności wniknięcia w duszę portretowanego i przekazanie efektu tego wniknięcia na fotografii. I właśnie tego, jak zrobić portret subiektywny, nauczali twórcy znakomitych portretów „Twórców Kultury Śląskiej”. Po części teoretycznej uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy, które obfotografowywały modeli pod kierunkiem Krzysztofa Millera oraz Marka Wesołowskiego.
Kurs stał się także znakomitą okazją do zapoznania się ze sprzętem fotograficznym marek Canon, Eizo, Manfrotto i Bowens. Szczegółowych informacji na ich temat udzielali specjaliści: : Rafał Leszczyński, Bartłomiej Witecy oraz Tomasz Obłuski, a fachową poradą służyli także Adam Ludwik i Mateusz Kwieciński z salonu „Fotozakupy.pl”.