Aktualności

Wiosenne zmiany

1 kwietnia 2016

Z przyjemnością informujemy, że od 1 kwietnia Centrum Kultury Śląskiej jest czynne dla zwiedzających do godz. 18.00, i tak będzie do końca września. W najbliższym czasie szykują się pewne zmiany – już tylko do końca tego tygodnia, czyli do 3 kwietnia) można oglądać wystawę „Incidental & Accidental. Między Determinacją a Przypadkiem” (niezdecydowanych zachęcamy do wysłuchania audycji radiowej – rozmowy z twórcami Leszkiem Szurkowskim i Ryszardem Tabaką oraz z kuratorem Jackiem Piechuckim na stronie: http://www.radio.katowice.pl/zobacz,18205,Miedzy-determinacja-a-przypadkiem.html#.Vv5iOfmLSUn).
Po niedzieli rozpocznie się instalacja wystawy „Simulacrum?” Ireneusza Walczaka, której uroczyste otwarcie nastąpi w sobotę 9 kwietnia o godz. 18.00. W planie imprezy – koncert znakomitej młodej basistki Kingi Głyk, grającej z zespołem jako Kinga Głyk Trio. Wstęp wolny.
Warto także zarezerwować sobie czas na 13 kwietnia, gdyż tego dnia o godz. 17.00 odbędzie się inauguracyjne spotkanie z cyklu MINORITY REPORT, w ramach którego zaproszeni goście będą opowiadać o kulturze, historii i tradycjach mniejszości narodowych i grup etnicznych mieszkających w Polsce. Gośćmi spotkania, poświęconego Ormianom, będą ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski oraz Anna Olszańska, a spotkanie poprowadzi Kamil Łysik.
W kwietniu – 22, o godz. 18.00 – uroczyście otworzymy wystawę „10 wizji Raju”, prezentującą dzieła sztuki intuicyjnej z kolekcji Anny i Teodora Segietów.