Taki tytuł nosi jeden z czterech odcinków fabularyzowanego serialu dokumentalnego „Polacy i Niemcy – Historia sąsiedztwa”, który zostanie wyświetlony w Centrum Kultury Śląskiej w listopadzie 2017 r. „Wrocław – Breslau” pokaże, jak duży wpływ na historię Środkowej Europy miała dolnośląska metropolia, która na przestrzeni lat należała do terytorium sześciu różnych państw.

Projekcja: listopad

Serial został wyprodukowany przez telewizję TVN oraz niemiecką telewizję publiczną ZDF. Autorami serialu są Andrzej Klamt i Zofia Kunert, a wyreżyserował go Giordan Maug. Wśród konsultantów historycznych znaleźli się: dr Peter Oliver Loew, prof. Igor Kąkolewski i prof. dr Krzysztof Ruchniewicz.

W serialu pojawią się wypowiedzi ekspertów, inscenizowane sekwencje historyczne oraz animacje komputerowe. Fabularne sceny przedstawią natomiast kluczowe momenty wspólnej historii. Prace na planie rozpoczęto tuż przed 17 czerwca 2016 roku, co było symboliczną datą odnoszącą się do 25. rocznicy podpisania „Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

naekranie.pl