Aktualności

Zmiany wystaw

8 września 2014

Najbliższe kilkanaście dni będą w Centrum Kultury Śląskiej okresem dużej wymiany wystaw. W reprezentacyjnych salach na parterze swoje prace instaluje obecnie Anna Osadnik, której wernisaż 13 września zapowiada się ciekawie i nietypowo. Grafiki i kolaże Osy oraz jej słynne głowy zastąpiły wystawę „Powiat Tarnogórski 2014”.
W tym tygodniu zaplanowany jest demontaż wystawy „Porcelana śląska od narodzin po kres życia i świata” – w to miejsce wejdą brytyjskie dokumenty herbowe (wernisaż – 19 września).
Już tylko do niedzieli (włącznie) można oglądać wspaniałe jazzowe fotografie Janusza Różańskiego i Agaty Zalejskiej z ekspozycji „jazz&…” Warto zatem się pospieszyć, żeby je zobaczyć. Na ich miejscu pojawią się fotogramy warszawskiej Wyższej Szkoły Artystycznej, które już przybyły do pałacu w Nakle Śląskim.
W przyszłym tygodniu z pałacem pożegna się także wystawa „W poszukiwaniu czasu. Zegary i warsztat zegarmistrza Franciszka Wieganda”. Ciekawe gawędy pana Franciszka przy zegarach były jedną z większych atrakcji minionych wakacji.