Aktualności

Zmiany wystaw

14 lutego 2014

W chwili obecnej w Centrum Kultury Śląskiej następuje zmiana wystaw. W dwóch reprezentacyjnych salach na parterze (hall i sala rozetowa) demontowane są ścianki, które służyły do prezentacji obrazów IV Konkursu Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza, a miejsce malarstwa intuicyjnego zajmą piękne akwarele Grzegorza Chudego z cyklu „Obrazki ze Śląska”. Przygotowanie nowej ekspozycji zacznie się na dobre po niedzieli (obrazki dzisiaj przyjechały z Nikiszowca), ale panowie Mariusz Paluchiewicz i Krzysztof Głuch już dokonali wstępnej przymiarki. Wernisaż tej wystawy, który zapowiada się na bardzo duże wydarzenie malarsko-poetycko-muzyczne, odbędzie się w piątek 21 lutego o godz. 17.30. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w ogłoszeniach.

Do 23 lutego można jeszcze oglądać wystawę „Haiti” Józefa Wolnego, która ustąpi miejsca fotografii Krzysztofa Gołucha z cyklu „Przełamując stereotypy”. Jej bohaterami są ludzie niepełnosprawni fizycznie i umysłowo. Jego fotografie pokazują nie tylko osoby, scenki rodzajowe, czy chwile z życia w ośrodkach dla niepełnosprawnych. Widzę tam obrazy bardzo osobiste, utkane z bardzo rzadkich ulotnych chwil, które potrafi dostrzec i w ułamku sekundy, zatrzymać i skomentować jak mało kto – napisał o fotogramach Gołucha Arkadiusz Gola. Wernisaż odbędzie się 28 lutego, a zdjęcia powiszą co najmniej przez miesiąc.

Zmiana nastąpi także w sali „intuicyjnej” z obrazami z kolekcji Stanisława Gerarda Trefonia. Są już nowe obrazy. W najbliższym czasie wymienione będą również eksponaty ze zbiorów Ireny i Romana Gatysów. Tym razem tematyka będzie nieco poważniejsza, gdyż nowe porcelanowe cacka dotyczyć będą narodzin i… śmierci. Otwarcie nowej wystawy przewidywane jest na połowę marca.
Do pałacu w Nakle Śląskim zawsze warto zaglądać, ale kto już był, a chciałby posmakować nowości, powinien raczej poczekać do piątku 21 lutego. A potem życie kulturalne w CKŚ nabierze tempa!

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem stałej informacji o nadchodzących wydarzeniach zachęcamy do korzystania z newslettera. Wystarczy podać adres e-mailowy i czekać na wiadomości.

Na zdjęciach: „Obrazki ze Śląska” Grzegorza Chudego oraz fotografie Krzysztofa Gołucha z cyklu „Przełamując stereotypy”.