Aktualności

Dni otwarte z wysoką frekwencją

3 maja 2014

Dni otwarte Centrum Kultury Śląskiej – 1-3 maja 2014 r. – okazały się przedsięwzięciem niezwykle udanym. W ciągu tych trzech dni pałac odwiedziło około 350 osób, z czego i w czwartek, i w sobotę (a pogoda tego dnia nie dopisała) ponad 150 osób. (Warto wiedzieć, że na 2 maja przypadła 1.rocznica formalnego otwarcia podwojów pałacu dla zwiedzających!)
Zwiedzanie pałacu odbywało się głównie w grupach, oprowadzanych przez Arkadiusza Kuzio-Podruckiego. Dodatkową atrakcją 3 maja było spotkanie z Franciszkiem Wiegandem, który w sobie tylko właściwy, barwny, przystępny i nie stroniący od humoru sposób, opowiadał przybyłym o swojej pasji i o swoich eksponatach, prezentowanych na wystawie „W poszukiwaniu czasu. Zegary i warsztat zegarmistrza Franciszka Wieganda”. Zainteresowanie było bardzo duże, ale także inne wystawy cieszyły się dużym uznaniem zwiedzających. Goście przyjeżdżali nie tylko z Tarnowskich Gór i z najbliższej okolicy, ale także z Katowic, Chorzowa czy Bytomia.
Bezpłatne zwiedzanie obiektu było związane z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich – inicjatywą Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju związaną z 10. rocznicą członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Centrum Kultury Śląskiej jest jednym z najważniejszych obiektów zrealizowanych dzięki funduszom unijnym w powiecie tarnogórskim.