Wystawa czasowa 2013

“Ja i ja” – wystawa autoportretów

Od 10 października do 12 listopada 2013 r. w Centrum Kultury Śląskiej będzie prezentowana nowa wystawa fotograficzna, nosząca tytuł „Ja i ja”. Złożą się na nią autoportrety Katarzyny Łata-Wrony oraz Antoniego Kreisa, członków Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Przez fotografowanie samych siebie oboje autorzy chcą odkryć prawdę o sobie, dowiedzieć się, kim są, pokazać siebie na różnych etapach swojego życia, odpowiedzieć na wiele nurtujących ich pytań, podzielić wątpliwościami.
Antoni Kreis, autor kilkudziesięciu indywidualnych wystaw autorskich oraz uczestnik blisko dwustu zbiorowych, wielokrotny zdobywca głównych nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych i filmowych, pokaże prace z cyklu „Reinkarnacje”, o których powiada, że są autoportretami – symbolami kolejnych okresów jego życia.
Katarzyna Łata-Wrona, która ma w swoim dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych oraz jest laureatką nagrody Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010), w swych autoportretach zapytuje samą siebie, kim jest, gdy na siebie patrzy?
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek 10 października o godz. 17.00. Zapraszamy do Centrum Kultury Śląskiej – wstęp wolny!