Ewa Ożdżyńska „Szeptem o Niej…”

Kobiety, dziewczyny, siostry, matki, szefowe, nauczycielki, zabiegane, zapracowane, zmęczone, powierniczki cudzych problemów, zagubione w odpowiedzialności za każdy dzień.

Wszystkie łączy jedno, za mało albo wręcz wcale nie potrafią mówić o sobie. Uświadomienie sobie tej sytuacji, rozmowa ze sobą , dostrzeżenie tego co zgubiłyśmy albo zostało nam zabrane wymaga refleksji i czasu , łatwiej mówić o Niej niż przyznać , że myślę o sobie.

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii aktu Ewy Ożdżyńskiej pt. „Szeptem o Niej…”, który odbędzie się 8 marca 2024 r. o godz. 18.00.

Szeptem o Niej…” to projekt, wystawa , która wcale nie jest o Niej, jest o nas, o każdej z nas. Fotograficzny zapis zmysłowej kobiecości, delikatności i odważnej refleksji, całkiem bezbronnej , naiwnej i szczerej , ma w zamyśle przywrócić rumieniec nieśmiałości, akceptację swojej skrywanej wrażliwości i uświadomienie sobie potrzeby mówienia o sobie , nie szeptem . W moim zamyśle jest aby ta fotograficzna opowieść , poprzez miejsca, gesty, obraz sylwetki, refleksję spojrzenia, nieobecność oraz śmiałość i radosny uśmiech , spowodowała , że kobiety, uczestniczki towarzyszące mi w tej fotograficznej przygodzie, zobaczyły siebie. Właśnie kobietom dedykuję emocje i ten projekt.

Krótkowłosa blondynka w okularach. Ubrana w bluzę na zamek.

Ewa Ożdżyńska – absolwentka Politechniki Wrocławskiej / Wydział Budownictwa/ oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu / Zarządzanie oraz Psychologia Biznesu/. Od zawsze tarnogórzanka. Proces twórczy obecny w aspekcie zawodowym, wyzwolił z czasem olbrzymią potrzebę powrotu do własnej wrażliwości, podróże rozbudzające ciekawość miejsc i spotykanych ludzi przełożyły się na wewnętrzną potrzebę rejestracji , niejako zapisu przemyśleń i własnych emocji. Nośnikiem wyrazu stała się fotografia, od krajobrazu, zdjęć reportażowych po portret i fotografię aktu.

Ewa Ożdżyńska jest członkinią Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego w Łodzi oraz Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego w Tychach. Od kilku lat uczestniczy w projekcie fotograficznym VENUS FOTO realizowanym przez Fundację Wspierania Kultury i Sztuki „U Nas” w Ząbkowicach Śląskich.

Jest uczestnikiem wystaw artystycznych VENUS FOTO prezentowanych w galeriach artystycznych w Świdnicy, Łodzi, Koszalinie, Katowicach, Plumlov / Czechy/. Projekty fotograficzne znalazły również uznanie oraz wyróżnienia w wielu międzynarodowych konkursach fotograficznych jak : MonoVisions Photography Awards 2022 oraz 2023, Neutral Density Photography Awards 2022 , Budapest International Foto Awards 2022, Tokyo International Foto Awards 2022, Monochrome Photography Awards 2022, Prix de la Photographie Paris (PX3) 2023 i inne.

Data

08/03/2024
Expired!

Czas

18:00

Koszt

Wstęp wolny
Kategoria

Organizator

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Email
biuro.cekus@gmail.com

Następne wydarzenie