Stało się już chyba miłą tradycją, że karnawałowy bal mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, organizowany przez DPS w Nakle Śląskim, odbywa się w Centrum Kultury Śląskiej. Przestronne wnętrza pałacu sprzyjają tańcom, toteż 29 stycznia 2015 r. taki bal odbył się po raz drugi. Tym razem pod hasłem „Karnawał w Wenecji”.

Udział wzięło około 120 podopiecznych i pracowników DPS-ów z Nakła Śląskiego, Michałkowic, Miedar, Pszczyny, Świętochłowic oraz Tarnowskich Gór (placówka z ul. Gliwickiej). Organizacyjną pieczę nad balem sprawowała dyrektor DPS w Nakle Śląskim Katarzyna Pudzisz (siostra Stefana) oraz jej współpracownicy. Gośćmi balu byli dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Klaudia Zyśk, proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim ksiądz Eugeniusz Bill, ksiądz Artur Sznajder oraz oczywiście dyrektor CKŚ Stanisław Zając, który na koniec balu otrzymał gorące podziękowanie za udostępnienie sal pałacu oraz wszelką pomoc.

Zarówno siostra dyrektor, jak dyrektor CKŚ pojawili się w pięknych kostiumach historycznych, podobnie jak reszta uczestników zabawy. Po rozpoczynającym bal tradycyjnym menuecie zagrzmiała już innego rodzaju muzyka, a wesoły nastrój umiejętnie podtrzymywał DJ Marcin. Pląsano tak ochoczo, że nawet gdy wieczorem zabawa zdawała się kończyć (część uczestników musiała już jechać do domu), tańczący długo jeszcze nie chcieli zejść z parkietu.

Urozmaiceniem zabawy był popis taneczny w wykonaniu dwóch zespołów z GOK w Świerklańcu – „Butterflys” (młodsze dziewczynki) i „Navitas” (starsze dziewczęta) – grupy prowadzi pani Aneta Zoremba, a także inscenizacja fragmentów „Małego księcia” z udziałem podopiecznych DPS w Nakle Śląskim.