Aktualności

Wielkie wydarzenia – bilety do nabycia

22 listopada 2016

W Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbędą się w niedługim czasie dwa duże wydarzenia, na które można kupować bilety w cenie 30 zł: w kasie Centrum lub poprzez wpłatę na konto: mBank 22 1140 1078 0000 4067 6900 1002 – z dopiskiem „Balcerzak” (na koncert 28 listopada) lub „TKŚ” (na promocję kalendarza).

Pierwszym z tych wydarzeń jest koncert muzyki dawnej w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego28 listopada 2016 r. o godz. 19.00 wystąpią we wspólnym koncercie znakomita klawesynistka Hanna Balcerzak oraz baryton Jarosław Kitala, którzy wykonają utwory Bacha, Mozarta, Rameau oraz Lully’ego. Jarosław Kitala to znakomity baryton młodego pokolenia, który ma w swoim repertuarze recitale kameralne, spektakle oraz koncerty operowe i oratoryjno-kantatowe. Wykonuje partie solowe oratoriów oraz oper J. F. Handla, W. A. Mozarta, J. S. Bacha, J. Haydna, K. Szymanowskiego, W. Kilara oraz innych kompozytorów. W projektach związanych z muzyką dawną współpracuje z klawesynistką Hanną Balcerzak, uczestniczką wielu festiwali w kraju i za granicą, koncertującą m.in. z NOSPR w Katowicach, Cameratą Impuls, Śląską Orkiestrą Kameralną.

9 grudnia o godz. 18.00 rozpocznie się impreza promująca najnowszy kalendarz „Twórcy Kultury Śląskiej” z udziałem laureatów poprzednich trzech edycji. Będzie to znakomita okazja do spotkania i rozmowy z twórcami oraz do nabycia kalendarza, którego autorami są fotografikowie Krzysztof Miller i Marek Wesołowski. Wśród sportretowanych osób znajdują się postacie działające na niwie kultury od wielu lat, w tym znany reżyser i znany aktor. Nazwiska wszystkich Twórców 2017 zostaną tradycyjnie ujawnione w czasie promocji. Muzyczną oprawę wydarzenia stanowić będzie koncert wokalistki jazzowej Beaty Przybytek – jednej z bohaterek kalendarza. Pani Przybytek zaśpiewa autorskie utwory ze swej płyty „I”m Gonna Rock You”, a towarzyszyć jej będzie, akompaniując na fortepianie, Tomasz Kałwak.

Beata Przybytek to nie tylko wokalistka, współpracująca z tak wybitnymi przedstawicielami polskiej sceny jazzowej, jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik czy Wojciech Karolak, ale także pianistka i kompozytorka. Sama skomponowała utwory do albumu „I’m Gonna Rock You”, który został nagrodzony „Mateuszem Trójki 2013”. Artystka śpiewa na nim piosenki w stylistyce bluesa, jazzu, soulu, R’n’B, funky, muzyki latynoskiej aż po Disco, przyprawione szczyptą pastiszu. Towarzyszący jej Tomasz Kałwak jest kompozytorem, aranżerem, instrumentalistą, producentem muzycznym i pedagogiem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z Dorotą Miśkiewicz, Beatą Bednarz i Natalią Niemen.

Do udziału w obydwu imprezach upoważnia bilet w cenie 30 zł. Można go kupić:

bezpośrednio w kasie Centrum

poprzez wpłatę na konto: mBank 22 1140 1078 0000 4067 6900 1002 TKŚ

Prosimy upewniać się o dostępności miejsc telefonicznie, dzwoniąc na numery: 32 441 60 28 / 505 802 207.

Serdecznie zapraszamy!