Spotkania

„Niedziela w Pałacu” – spotkanie z Leszkiem Jamrozikiem na temat prac Ryszarda Kai

3 grudnia 2023

3 grudnia 2023 r. w ramach „Niedzieli w Pałacu” odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie z Leszkiem Jamrozikiem na temat życia, twórczości i podróży Ryszarda Kai pt. „Podróże kształcą, z Ryszardem Kaja też. Czyli jak powstała seria plakatów POLSKA”.

Spotkanie było pokłosiem, nadal trwającej w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, wystawy plakatów i kostiumów teatralnych artysty, również związanego ze Śląskiem.

Leszek Jamrozik opowiadał o wrażliwości Kai, o jego bogatej osobowości, o jego uważności na drugiego człowieka, o jego ciągłym poszukiwaniu i poznawaniu świata, o jego pasjach, zachwytach i twórczości.

Dowiedzielismy się również jak bardzo świetnym opowiadaczem i gawędziarzem był Kaja, jak wspaniale nawiązywał relacje z różnymi ludźmi, jak bardzo był lubiany i ceniony przez ludzi, których poznawał w życiu zarówno osobistym, jak i zawodowym.

Opowiadał o pasji tworzenia, która zawsze mu towarzyszyła i przez którą filtrował rzeczywistość, co najbardziej uwidaczniają plakaty z serii „Plakat Polska”, które można jeszcze u nas ogladać.

Zgodnie z tradycją „Niedzieli w pałacu” działała „Pałacowa kawiarenka” a w niej tym razem kora makowa przygotowana przez HOTEL Restauracja OPERA.

PATRONAT MEDIALNY

Napis Ślązag
:pgp nowe radio/88,7 FM Piekary